exclusivnews.ro

Raluca Bădulescu, circ și scandal la debutul în Asia Express. Nu a vrut să se dea jos din barcă

Debut în forță al noului sezon Asia Express, duminică seară la Antena 1. Raluca Bădulescu a făcut ca toate visele încă de la începutul reality show-ului, refuzând să se dea jos din barcă și să meargă cu pluta.

Raluca Bădulescu a avut un mare șoc când a văzut cunde este dusă de echipa de producție, cu ce barcă, în ce condiții și că pe o mare agitată, a fost obligată să își care bagajele cu ajutorul unei plute, pe care trebuia să o conducă alături de fostul soț, până la țărm pentru a ajunge pe insulă.

Minute în șir, Raluca Bădulescu a refuzat să părăsească barca. Doar la intervenția lui Rengle și a Marei Bănică, care s-au oferit să o ajute cu bagajele și cu pluta, aceasta a cedat și a urcat pe plută.

Sezonul cu numărul 8 a venit cu un debut spectaculos, care i-a pus pe concurenți în dificultate încă din primele minute ale cursei.

După o călătorie obositoare, de peste 30 de ore, echipele au ajuns într-un port exotic, unde au aflat că prima misiune a sezonului este să ajungă pe o nouă insulă… însă nu oricum.

Transportul s-a efectuat cu bărcile pescarilor locali, iar cum acestea nu pot ancora la mal din cauza pei prea mici, concurenții au fost nevoiți să își care bagajele pe o plută. Așa a început un adevărat spectacol de forță, rezistență și reacții neașteptate.

Înspăimântată de apă și de valurile deloc prietenoase, Raluca Bădulescu a declarat la doar câteva minute de la start, că ar vrea să renunțe și să plece acasă.

Odată ajunși la mal, concurenții sunt întâmpinați de o ploaie torențială, astfel că “ud” devine cuvântul de ordine al primului episod.

Tot duminică, telespectatorii vor urmări și prima noapte de cazare pe o insulă izolată, dar cu peisaje de poveste.

Dansatorul Emil Rengle și iubitul lui, Alejandro au câștigat primul joc al Asia Express și au intrat în posesia amuletei de 1000 de euro și a unui joker care le permite să ia mașina altor concurenți.

Drumul Eroilor îi va aduce în competiție pe Mara Bănică și Serghei Mizil, Raluca Bădulescu și fostul ei soț, Florin, Anda Adam și soțul ei, Joseph, Catinca Roman și fiica ei, Calina, Ștefan Floroaica și Alexandru Ion, supermodelul Alina Pușcău și prietena ei, Cristina, foștii fotbaliști Gabriel Tamaș și Dan Alexa, dansatorul Emil Rengle și iubitul lui, Alejandro și pe Karmen și prietena ei, hair-stylistul Olga Barcari.

După regulile deja bine știute, fără telefon, fără cazare și fără transport, cu doar un dolar în buzunar, cele nouă perechi vor înfrunta culturi complet diferite, diferențe mari de temperatură, vor învăța despre eroi vechi, dar și eroi ai generației Z, vor descoperi mai multe despre ei și partenerii lor și vor face tot posibilul să ajungă în Seoul, destinația finală a acestui sezon.