Breaking news

Vanghelion cu Toni Braxton

Celebrul revelion organizat la Romexpo, de primarul Vanghelie, a fost reactivat în acest an.

După o pauză de doi ani de zile, Marian Vanghelie a reactivat Vanghelionul, celebrul revelion organizat în pavilionul central la Romexpo. La petrecerea organizată de Vanghelie la cumpăna dintre ani sunt așteptate să participe peste 20.000 de persoane.

Startul la distracție va fi dat la ora 21.00, iar prezentatorii show-ului vor fi Ramona Bădescu şi Claudiu Bleonţ.

Meniul servit invitaţilor va fi unul franţuzesc, „asezonat” cu mâncăruri din bucătăria românească şi va include crochete de pui franţuzeşti, rulou de hering afumat, salată cu piept de pui fumee, muşchi file de porc afumat, file de cod norvegian cu legume julien.

Capul de afiș ar artiștilor care vor concerta în noaptea de revelion la Romexpo este artista americană Toni Braxton.

Printre artiştii români invitaţi se numără Ştefan Bănică Junior, Andreea Bănică, Pepe, formaţiile Voltaj, Holograf,  Simplu, Romania, Horia Brenciu și Miky.

La miezul nopţii, Ovidiu Lipan Ţăndărică va susţine un spectacol extraordinar în faţa Romexpo.

La Romexpo va avea loc pe 31 decembrie şi Revelionul seniorilor, la care vor participa 1.000 de pensionari.

Preţul biletelor pentru noaptea dintre ani la Romexpo este de 150 lei, respectiv 30 lei.