U Jolidon Cluj, eliminată din Grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

Vicecampioana României la handbal feminin, U Jolidon Cluj, a fost eliminată sâmbătă, din Grupele Ligii Campionilor, după ce a înregistrat a cincea înfrângere consecutivă.

U Jolidon rămâne fără victorie în grupele Ligii Campionilor, după ce sâmbătă a pierdut și partida retur cu echipa Krim Ljubljana.

După 60 de minute de joc, timp în care handbalistele au fost susținute frenetic de publicul spectator din Sala Sporturilor din Cluj, româncele au pierdut partida cu Krim la 8 goluri diferență, scor 31-23.

Ultimele cinci minute ale partidei au fost electrizatne, handbalistele românce reușind să marcheze goluri spectaculoase și să reducă din diferența de 10 goluri.

“U” Jolidon mai are de disputat o singură partidă în deplasare, cu Gyor ETO  pe 17 noiembrie.