Steaua a învins Molde cu 2-0 în grupele Europa League

Steaua București a învins categoric joi seară, echipa norvegiană Molde, cu scorul de 2-0, în Europa League.

Steaua lui Gigi Becali strălucește tot mai tare în Grupele Europa League. Joi seară, steliștii antrenați de Laurențiu Reghecampf, au învins cu 2-0, echipa norvegiană Molde.

Steliștii au rezolvat victoria în doar două minute, prin golurile marcate de Chiricheș și Rușescu.

În minutul 30, Chiricheș a deschis scorul printr-un gol marcat dintr-o foarfecă fabuloasă.

Două minute mai târziu, Rușescu a mărit diferența la 2-0 pentru Steaua, după ce a deviat în poartă șutul lui Latovlevici.

Steaua se putea distanța la 3-0, după e Chiricheș a scos un penalty în minutul 57, ca urmare a faultului făcut de II Simonsen. Însă tănase ratează penalty și scorul rămâne 2-0.

Până la finele reprizei a doua, steliștii s-au jucat cu ratările la poarta lui Molde, ne mai reușind să marcheze vreun gol.

În prezența a aproximativ 50.000 de spectatori adunați pe Național Arena, Steaua a făcut un meci bun care i-a adus o victorie importantă ce o menține în cursa pentru calificarea în primăvara europeană.

Elevii lui Reghecampf conduc grupa E din Europa League cu 7 puncte, acumulate în egalul de la Stuttgart și din victoriile cu FC Copenhaga și Molde.