România nu mai învinge nici în amicale. Belgia-România 2-1

Echipa naţională de fotbal a României a fost învinsă vineri, de Belgia cu scorul de 2-1, într-o partidă amicală disputată pe stadionul ”Maurice Dufrasne”, din Liege.

Tricolorii și-au dat cu stândul în dreptul și în cadrul amicalului susținut în compania naționalei de fotbal a Belgiei.

Scorul a fost deschis de belgianul Daniel van Buyten în minutul 11, românii reușind să marcheze abia în minutul 43, prin Răzvan Cociş, însă acesta a greșit poarta.

Golul de onoaore al naționalei României a fost marcat de Daniel Niculae în minutul 65.

Răzvan Raţ putea egala la 2 scorul pe tabela de marcaj dacă rata un penalty în minutul 88.

Lovitura de pedeapsă a fost acordată de arbitru în urma faultului comis de van Buyten la Torje.