România învinsă de Franța cu 2-0

Furt ordinar pe Stade de France. Echipa națională de fotbal a României  a fost învinsă pe Stade de france din Paris de naționala Franței cu scorul de 2-0 în cel de-al treilea meci disputat în cadrul preliminariilor pentru Euro 2012.

franta.romaniaDeși tricolorii nu au jucat rău, au fost învinși cu ajutorul arbitrilor. Primul gol al meciului a fost marcat de Remy  în minutul 84 după un ofsaid vizibil de pe lună. Al doilea gol a fost marcat în minutul 93 de Gourcuff. Franța câștigă trei puncte prețioase și se clasează pe primul loc al grupei. În timp ce șansele României de a se califica la turneul final se apropie de zero.

După primele trei meciuri disputate până în prezent România a acumulat doar două punce și se află pe locul 5 .