Oțelarii s-au topit și pe Old Trafford, în al patrulea meci din Liga Campionilor

Campioana României la fotbal, Oţelul Galaţi a bifat aseară a patra înfângere consecutivă din Grupele Champions League. Oțelarii au pierdut aseară, în fața celor de la Manchester United cu scorul de 2-0.

După patru meciuri jucate în Grupa C a Ligii Campilor, moldovenii lui Dorinel Munteanu au pierdut meciul din Manchester cu același scor ca și cel de pe Național Arena.

„Diavolii” au început în forţă şi au deschis scorul prin Antonio Valencia, în minutul 8. Wayne Rooney a risipit orice emoţii, în minutul 87, când a punctat şi cu „ajutorul” lui Sârghi, care a deviat decisiv şutul superstarului englez.

Ionuţ Neagu a fost aproape de golul carierei, în minutul 42, dar şutul moldoveanului a fost scos de portarul De Gea.

Suporterii Oţelului, circa 200 la număr, s-au făcut auziţi de multe ori pe „Old Trafford”.

Fundaşul Sergiu Costin a încasat un cartonaş galben în prima repriză şi va fi suspendat la partida cu FC Basel.

Preşedintele clubului Oţelul Galați, Marius Stan,  a negat faptul că antrenorul Dorinel Munteanu a părăsi echipa pentru a merge la Duisburg în Germania.