Oțelarii s-au topit pe teren propriu, în fața celor de la CFR Cluj

Campioana României la fotbal, Oțelul Galați a luat bătaie zdravănă, în partida disputată vineri pe teren propriu în compania echipei CFR Cluj. Ardelenii s-au impus cu scorul de 4-0.

otelul.galatiDebut dezastruos pentru Oțelul Galați în noul sezon al campionatului intern. Vineri au pierdut partida cu CFR fără drept de apel.

După ce sezonul trecut au fost revelația campionatului intern și au devenit pentru prima dată campionii României, acum Oțelul se topește la fiecare meci.

Nici nu a început bine meciul, că Ronny a deschis scorul în minutul 1. Bastos a mărit scorul pentru CFR la 2, după golul marcat în minutul 56.

În minutul 75, Weldon marcează golul cu numărul 3 şi consfinţeşte victoria CFR. În minutele de prelungire, Ioan Hora mai marchează un gol, mărind scorul la 4. În timp ce toate cele trei puncte merg în ograda ardelenilor de la CFR Cluj, oţelarii sunt negrii de furie.

Este cel de-al treilea meci peirdut din cele șase jucate până în prezent.

Săptămâna viitoare, pe 14 septembrie, Oțelul debutează în Liga Campionilor contra celor de la Basel.