Marius Copil a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Beijing

Tenismenul român, Marius Copil a fost eliminat în turul doi al turneului de tenis de la la Beijing dotat cu premii totale în valoare de 2.205.000 dolari.

Posesor al unui Wild Crad, Marius Copil a reușit să câștige lejer primul set al partidei cu neamțul Florian MAYER, însă a pierdut la fel de ușor setul doi.

În setul decisiv, Marius Copil nu a mai avut forța să revină în joc și a pierdut cu 2-6.

Astfel, că după o oră și 44 de minute de joc, Marius Copil a fost învins de germanul Florian Mayer, cu scorul de 6-3, 3-6, 2-6.

Pentru accederea în turul doi, Marius Copil va încasa un cec în valoare de 27.880 de dolari și 45 puncte ATP.