Breaking news

Lista completă cu noii senatori și deputați ai României pentru următorii patru ani

Biroul Electoral Central a publicat listele finale cu senatorii și deputații României aleși în urma votului din 9 decembrie 2012.

Pentru următorii patru ani de zile, românii vor fi reprezentați în Parlament de 412 deputați și 176 de senatori, cu 117 mai mult față de legislativul actual.

Dintre cei 588 de parlamentari, 395 sunt ai USL, 80 ai ARD, 68 la PP-DD, 27 sunt de la UDMR și 18 mandate au fost repartizate minorităților naționale.

Din cauza numărului foarte mare de parlamentari, există probleme atât la Cameră cât și la Senat cu privire la locurile unde vor sta parlamentarii.

Sala de plen a Camerei Deputaților numără în prezent doar 501 locuri. Astfel că în cazul unei ședințe reunite de plen a Parlamentului, 87 de parlamentari nu ar avea unde să stea.

Noul Parlament al României va fi convocat de președintele țării, în maxim 10 zile de la încheierea mandatului actualului legislativ. Întrucât actualul parlament își încetează mandatul pe 19 decembrie, cel mai târziu pe 29 decembrie, noii senatori și deputați vor fi convocați pentru a depune jurământul.

Iată lista finală cu cei 412 deputați pentru perioada 2012-1016:

ALBA
Potor Călin – USL (PNL)
Negruţ Clement – ARD (PDL)
Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)
Dîrzu Ioan – USL (PSD)

ARAD
Măduţa Flavius Luigi – USL (PSD)
Boghicevici Claudia ARD (PDL)
Calimente Mihăiţă – USL (PNL)
Pistru Popa Eusebiu Manea – ARD (PDL)
Căprar Dorel Gheorghe – USL (PSD)

ARGEŞ
Marin Gheorghe – USL (PSD)
Drăghici Mircea Gheorghe – USL (PSD)
Bucura Oprescu Simona – USL (PSD)
Nicolescu Theodor Cătălin – USL (PNL)
Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae – USL (PSD)
Vasilică Radu Costin – USL (PSD)
Constantin Daniel USL (PC)
Gerea Andrei Dominic – USL (PNL)
Rădulescu Cătălin Marian – USL (PSD)
Teodorescu Cătălin Florin – ARD (PDL)

BACĂU

Marcu Nicu – USL (PNL)
Necula Cosmin – USL (PNL)
Ciubotaru Lucian Manuel – USL (PNL)
Şova Lucian – USL (PSD)
Marcu Viorica – USL (PNL)
Vreme Valerian – ARD (PDL)
Avram Constantin – USL (PC)
Palăr Ionel – USL (PNL)
Iancu Iulian – USL (PSD)
Viorel Hrebenciuc – USL (PSD)
Vlase Petru Gabriel – USL (PSD)

BIHOR
Cseke Attilla Zoltan (UDMR)
Szabo Odon (UDMR)
Varga Lucia Ana – USL (PNL)
Costin Gheorghe – USL (PNL)
Laza Matiuţa Liviu – ARD (PDL)
Bogdan Gheorghe Ionuţ – USL (PDL)
Roman Ioan Sorin – USL (PSD)
Drăghici Sonia Maria – USL (PSD)
Cupşa Ioan – USL (PNL)
Cherecheş Florica – USL (PNL)

BISTRIŢA
Pană Adriana Doina – USL (PSD)
Suciu Vasile Daniel – USL (PSD)
Oltean Ioan – ARD (PDL)
Dolha Nechita Stelian – USL (PNL)

BOTOŞANI
Cireadă Dumitru Vasile – USL (PNL)
Dolineaschi Andrei – USL (PSD)
Anuşca Roxana Florentina – USL (PNL)
Şoptică Costel – USL (PNL)
Roman Cristian Constantin – ARD (FC)
Baltă Mihai – USL (PSD)
Ciofu Tamara Dorina – USL (PSD)

BRĂILA
Petrea Dorin Silviu – USL (UNPR)
Varga Vasile – USL (PNL)
Nazare Alexandru – ARD (PDL)
Dragomir Viorel Marian – USL (PSD)
Tudose Mihai – USL (PSD)
Rizea Cristian – USL (PSD)

BRAŞOV

Zamfir Daniel Cătălin – USL (PNL)
Ochi Ion – USL (PSD)
Donţu Mihai Aurel – USL (PNL)
Niţă Constantin – USL (PSD)
Niţă Emil – USL (PSD)
Andronache Gabriel – ARD (PDL)
Adam Ioan – USL (PSD)
Diniţă Ion – USL (PC)
Petre Roman – USL (PNL)
Ialomiţianu Gheorghe – ARD (PDL)

BUZĂU
Scutaru Adrian George – USL (PNL)
Mocanu Adrian – USL (PSD)
Holban Titi – USL (PNL)
Cocei Erland – USL (PNL)
Ghiveciu Marian – USL (PSD)
Nicolicea Eugen – USL (UNPR)
Preda Cezar Florian – ARD (PDL)
Ciolacu Ion Marcel – USL (PSD)

CĂLĂRAŞI
Florea Daniel – USL (PSD)
Iliuţă Vasile – ARD (PDL)
Steriu Valeriu Andrei – USL (UNPR)
Motreanu Dan Ştefan – USL (PNL)
Nicuale Aurel – USL (PNL)
Surdu Raluca – USL (PNL)

CARAŞ-SEVERIN
Benga Ioan – USL (PSD)
Tabugan Ion – USL (UNPR)
Rusu Valentin – USL (PNL)
Schelean Valeria Diana – ARD (PDL)
Tocuţ Dan Laurenţiu – USL (PNL)
Mocioalcă Ion – USL (PSD)

CLUJ
Oros Nechita Adrian – USL (PNL)
Cătăniciu Steluţa Gustica – USL (PNL)
Cristea Aurelia – USL (PSD)
Gurzău Adrian – ARD (PDL)
Zlati Radu – USL (PNL)
Itu Cornel – USL (PSD)
Irimie Vicenţiu Mircea – ARD (PDL)
Uioreanu Elena Ramona – USL (PNL)

CONSTANŢA
Dragomir Gheorghe – USL (PNL)
Lupu Mihai – USL (PNL)
Dumitrache Iuliana Cristian – USL (PSD)
Babuş Radu – USL (PSD)
Manea Victor Gheorghe – USL (PNL)
Martin Eduard Stelian – USL (PSD)
Dobre Mircea Tituş – USL (PSD)
Mitrea Manuela – USL (PSD)
Cernea Remus Florinel – USL (PSD)
Culeţu Dănuţ – ARD (FC)
Voicu Mădălin Ştefan – USL (PSD)
Gheorghe Florin – ARD (PDL)

COVASNA
Marko Attila Gabor (UDMR)
Marton Arpad Francisc (UDMR)
Fejer Laszlo-Odon (UDMR)
Grama Horia – USL (PSD)

DÂMBOVIŢA

Horga Vasile – USL (PNL)
Rovana Plumb – USL (PSD)
Stan Ion – USL (PSD)
Pârgaru Ion – USL (PNL)
Popescu Aurelian Florin – ARD (PDL)
Stanciu Zisu – USL (PSD)
Dumitru Georgică – USL (PC)
Săvoiu Ionuţ Cristian – USL (PSD)
Moldovan Carmen Ileana – USL (PSD)
Valdu Iulian – ARD (PDL)

DOLJ
Neţoiu Gheorghe (PPDD)
Enea Constantin – Cosmin – USL (PNL)
Dascălu Constantin – ARD (PDL)
Vasilescu Nicolae – USL (PSD)
Stroe Ionuţ Marian – USL (PNL)
Gust-Băloşin Florentin – USL (PSD)
Petrescu Petre – USL (PSD)
Manda Iulian-Claudiu – USL (PSD)
Voicu Mihai-Alexandru – USL (PNL)
Iane Daniel – USL (PNL)
Stoica Ştefan-Bucur – ARD (PDL)
Zgonea Valeriu-Ştefan – USL (PSD)
Călin Ion – USL (PSD)

GALAŢI
Dobre Victor-Paul – USL (PNL)
Toader Mircea-Nicu – ARD (PDL)
Chirvăsuţă Laurenţiu – USL (UNPR)
Scarlat George – USL (PNL)
Chebac Eugen (PPDD)
Ştefan Viorel – USL (PSD)
Nica Dan – USL (PSD)
Pâslaru Florin-Costin – USL (PSD)
Roşca Lucreţia – USL (PSD)
Ciucă Liviu-Bogdan – USL (PC)
Nechita Aurel – USL (PSD)

GIURGIU
Nicolae Florian – USL (PSD)
Anton Marin – USL (PNL)
Teodorescu Ioan-Viorel – USL (PNL)
Ciobanu Liliana – PPDD
Chiţoiu Daniel – USL (PNL)

GORJ
Cupă Ion – ARD (PDL)
Rotaru Răzvan (PPDD)
Weber Mihai – USL (PSD)
Iriza Scarlat – USL (PSD)
Khraibani Camelia – USL (PSD)
Popeangă Vasile – USL (PSD)
Mocioi Niculina (PPDD)
Ponta Victor-Viorel – USL (PSD)

HARGHITA

Korodi Attila (UDMR)
Kelemen Hunor (UDMR)
Antal Istvan (UDMR)
Moldovan Iosif (UDMR)
Duşa Mircea – USL (PSD)

HUNEDOARA
Nistor Laurenţiu – USL (PSD)
Intotero Natalia-Elena – USL (PSD)
Ruşanu Dan-Radu – USL (PNL)
Resmeriţă Cornel-Cristian – USL (PSD)
Iacob-Ridzi Monica-Maria (PPDD)
Muntean Mircia – ARD (PDL)
Ţîmpău Radu-Bogdan – USL (PNL)
Hărău Eleonora-Carmen – USL (PNL)

IALOMIŢA
Pocora Cristiana-Ancuţa – USL (PNL)
Caloianu Mario-Ernest (PPDD)
Neacşu Marian – USL (PSD)
Găină Mihăiţă – USL (PSD)
Gheorghe Tinel – ARD (PDL)
Ionescu Aurelian – USL (PC)

IAŞI
Cozmanciuc Corneliu-Mugurel – USL (PNL)
Fenechiu Relu – USL (PNL)
Adăscăliţei Constantin – USL (PSD)
Movilă Petru – ARD (PDL)
Mocanu Vasile – USL (PSD)
Răţoi Neculai – USL (PSD)
Stanciu Anghel – USL (PSD)
Alexe Costel – USL (PNL)
Emacu Gheorghe – USL (UNPR)
Bogdănici Camelia-Margareta – ARD (PDL)
Oajdea Vasile-Daniel – PPDD
Nichita Cristina – USL (PSD)
Iacoban Sorin-Avram – USL (PSD)
Crăciunescu Grigore – USL (PNL)
Doboş Anton – USL (PNL)
Blăjuţ Viorel-Ionel – PPDD

ILFOV
Stroe Radu – USL (PNL)
Peia Ninel – USL (PSD)
Thuma Hubert Petru Ştefan – USL (PNL)
Burlacu Ştefan (PPDD)
Hellvig Eduard-Raul – USL (PNL)

MARAMUREŞ
Bonis Istvan (UDMR)
Dolha Mircea – USL (PNL)
Tătaru Florin-Cristian – USL (PSD)
Matei Călin-Vasile-Andrei – USL (PSD)
Man Mircea – ARD (PDL)
Şimon Gheorghe – USL (PSD)
Fonta Nuţu (PPDD)
Negruţ Cornelia – USL (PC)
Berci Vasile – USL (PNL)

MEHEDINŢI

Stănişoară Mihai – ARD (PDL)
Traicu Rodin – USL (PSD)
Daea Petre – USL (PSD)
Palaşcă Viorel – USL (PNL)
Manolache Marius – USL (PSD)

MUREŞ
Kerekes Karoly (UDMR)
Buicu Corneliu-Florin – USL (PSD)
Kelemen Attila-Bela-Laszlo (UDMR)
Urcan Ionaş-Florin – ARD (PDL)
Borbely Laszlo (UDMR)
Sefer Cristian-Gheorghe (PPDD)
Chirteş Ioan-Cristian – USL (PNL)
Gliga Vasile-Ghiorghe – USL (PSD)

NEAMŢ
Drăguşanu Vasile-Cătălin – USL (PC)
Marcoci Vlad – USL (PSD)
Stoica Mihaela – ARD (PDL)
Harbuz Liviu – USL (PSD)
Moisii Constantin – PPDD
Udrea Elena-Gabriela – ARD (PDL)
Munteanu Ioan – USL (PSD)
Ursărescu Dorinel – USL (PNL)
Arsene Ionel – USL (PSD)
Enache Marian – USL (UNPR)

OLT
Moţ Constantin-Stelian-Emil – USL (PSD)
Bărbulescu Daniel-Ionuţ – USL (PSD)
Iordache Florin – USL (PSD)
Delureanu Virgil – USL (PSD)
Niculescu Dumitru (PPDD)
Ciocan Dan – USL (PSD)
Ştirbu Gigel-Sorinel – USL (PNL)
Stănescu Alexandru – USL (PSD)
Adam Luminiţa-Pachel (PPDD)

PRAHOVA
Roşca Mircea – USL (PNL)
Guran Virgil – USL (PNL)
Gavrilescu Graţiela-Leocadia – USL (PNL)
Ghiţă Sebastian-Aurelian – USL (PSD)
Teju Sorin – USL (PNL)
Gunia Dragoş-Ionel – ARD (PDL)
Tănase Răzvan-Ionuţ (PPDD)
Nicolae Alexandri – USL (PNL)
Cosma Vlad-Alexandru – USL (PSD)
Ionescu George – ARD (PDL)
Anghel Gabriela-Lola (PPDD)
Eparu Ion – USL (PSD)
Dumbravă Vanu Paul – USL (PNL)
Anastase Roberta-Alma – ARD (PDL)
Sava Andrei-Valentin – USL (PSD)

SATU MARE
Paul Maria-Andreea – ARD (PDL)
Silaghi Ovidiu-Ioan – USL (PNL)
Petric Octavian – USL (PSD)
Erdei-Doloczki Istvan – UDMR
Kereskényi Gabor – UDMR

SĂLAJ
Bode Lucian-Nicolae – ARD (PDL)
Seres Denes (UDMR)
Nosa Iuliu – USL (PSD)
Taloş Gheorghe-Mirel – USL (PNL)

SIBIU
Tămâian Ioan – USL (PNL)
Turcan Raluca – ARD (PDL)
Roman Gheorghe – USL (PSD)
Puşcaş Iacob (PPDD)
Axente Ioan – USL (PSD)
Frăticiu Gheorghe – USL (PSD)
Cazan Mircea-Vasile – USL (PNL)

SUCEAVA
Băişanu Ştefan-Alexandru – USL (PNL)
Ardeleanu Sanda-Maria – ARD (PDL)
Bălan Ioan – ARD (PDL)
Mîrza Gavril – USL (PSD)
Uricec Eugen-Constantin – USL (PSD)
Stan Ioan – USL (PSD)
Galan Constantin – USL (PNL)
Iane Ovidiu-Cristian – USL (PSD)
Bejinariu Eugen – USL (PSD)
Pardău Dumitru – USL (PNL)
Cioată Cezar (PPDD)
Surugiu Iulian-Radu – USL (PNL)

TELEORMAN
Ştefănescu Elena Cătălina – USL (PSD)
Simionescu Adrian Constantin – USL (PSD)
Dragnea Nicolae-Liviu – USL (PSD)
Bucur Constantin-Alin (PPDD)
Boboc Valentin Gabriel – USL (PSD)
Militaru Lucian – ARD (PDL)
Calotă Florică Ică – USL (PNL)
Almăjanu Marin – USL (PNL)

TIMIŞ
Sămărtinean Cornel-Mircea – ARD (PDL)
Cristian Horia – USL (PNL)
Molnar Zsolt (UDMR)
Grindeanu Sorin Mihai – USL (PSD)
Grapini Maria – USL (PC)
Răducanu Ion – USL (UNPR)
Popoviciu Alin-Augustin-Florin – ARD (PDL)
Tiuch Cătălin – USL (PSD)
Stragea Sorin Constantin – USL (PSD)
Diaconu Adrian-Nicolae (PPDD)
Andea Petreu – USL (PSD)
Covaci Dorel – USL (PSD)
Ciobanu Gheorghe – USL (PSD)

TULCEA

Gudu Vasile – ARD (PDL)
Zaharcu Neviser – USL (PSD)
Avram Marian – USL (PSD)
Codirlă Liviu (PPDD)
Popa Octavian Marius – USL (PNL)
Bălan Ion – USL (PSD)

VASLUI
Cristea Victor – USL (PSD)
Bordeianu Dan – USL (PNL)
Ciurariu Florin – USL (PNL)
Solomon Adrian – USL (PSD)
Ciuhodariu Tudor (PPDD)
Birchall Ana – USL (PSD)
Dima Toader – USL (PSD)
Vizitiu Sergiu-Constantin – ARD (PDL)
Stativă Irinel-Ioan – USL (PSD)

VÂLCEA
Dobrinescu Traian – USL (PNL)
Rădulescu Romeo – ARD (PDL)
Rădulescu Constantin – USL (PSD)
Mazilu Constantin – USL (UNPR)
Bleotu Vasile – USL (PSD)
Marian Ion Cristinel (PPDD)
Buican Cristian – USL (PNL)
Vlădoiu Aurel – USL (PSD)

VRANCEA
Nica Nicolae-Ciprian – USL (PSD)
Tîlvăr Angel – USL (PSD)
Săpunaru Nini – USL (PNL)
Mitrea Miron-Tudor – USL (PSD)
Tigăeru Roşca Laurenţiu – USL (PNL)
Murgu Neagu (PPDD)
Secară Florin Mihail – ARD (PDL)
Roman Victor – USL (PSD)

BUCUREŞTI
Nistor Gheorghe Vlad – USL (PNL)
Tuşa Adriana Diana – USL (PNL)
Ludovic Orban – USL (PNL)
Canacheu Costică – ARD (PDL)
Tudorache Daniel – USL (PSD)
Popescu Dumitru Iulian – USL (UNPR)
Nassar Rodica – USL (PSD)
Mihăilă Ion – ARD (PNŢCD)
Tudorie Violeta – USL (PSD)
Bot Octavian – USL (PNL)
Popescu Dan Cristian – ARD (FC)
Budurescu Daniel Stamate – USL (PNL)
Theodor Paleologu – ARD (PDL)
Alexe Florin Alexandru – USL (PNL)
Nicolăescu Gheorghe Eugen – USL (PNL)
Ispir Raluca Cristina – USL (PNL)
Vulpescu Ioan – USL (PSD)
Podaşcă Gabriela Maria – USL (PSD)
Petrache Adrian Alin – USL (PSD)
Tănăsescu Claudiu Andrei – USL (PC)
Diaconu Mihai Bogdan – USL (PSD)
Bănicioiu Nicolae – USL (PSD)
Giurescu Dinu – USL (PC)
Chiriţă Dumitru – USL (PSD)
Pop Georgian – USL (PSD)
Gorghiu Alina Ştefania – USL (PNL)
Niculescu Mizil Ştefănescu Tohme – USL (PSD)
Geantă Florian Daniel – ARD (PDL)
Sturzu Mihai Răzvan – USL (PSD)
George Becali – USL (PNL)
Udrişte Gheorghe – ARD (PDL)
Mironescu Răzvan Horia – USL (PNL)
Florea Damian – USL (PC)
Mihăilescu Bogdan Ion – USL (PSD)

DIASPORA
Tomac Eugen – ARD (PDL)
Lubanovici Mircea – ARD (PDL)
Raeţchi Ovidiu Alexandru – USL (PC)
Mihai Aurelian (PPDD)

Reprezentanţii Minorităţilor Naţionale
Ganţ Ovidiu Victor – Forumul Democrat al Germanilor din România
Mircovici Niculae – Uniunea Bulgară din Banat
Merka Adrian Miroslav – Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor
Longher Ghervazen – Uniunea Polonezilor din România
Ghera Giureci Slobodan – Uniunea Croaţilor
Gvozdenovici Slavomir – Uniunea Sârbilor
Ignat Miron – Comunitatea Ruşilor Lipoveni
Amet Varol – Uniunea Democrată a Turco-Tătarilor
Păun Nicolae – Asociaţia Partida Romilor „Pro-Europa”
Marocico Ion – Uniunea Ucrainenilor
Stancu Ionel – Asociaţia Macedonenilor
Manolescu Oana – Asociaţia Liga Albanezilor
Zisopol Dragoş Gabriel – Uniunea Elenă
Ibram Iusein – Uniunea Democrată Turcă
Firczak Gheorghe – Uniunea Culturală a Rutenilor

Iată lista finală cu cei 176 de senatori ai României pentru perioada 2012-1016:

ALBA:

Atanasiu Teodor – USL (PNL)

Pereş Alexandru – ARD (PDL)

ARAD:

Ungureanu Mihai Răzvan – ARD (FC)

Cristina Ioan – USL (PNL)

Igaş Traian Constantin – ARD (PDL)

ARGEŞ:

Popa Ion – USL (PNL)

Valeca Şerban Constantin – USL (PSD)

Cristache Iulian – PPDD

Tămagă Constantin – USL (PSD)

Zisu Ionuţ Elie – USL (PNL)

BACĂU:

Luchian Dragoş – USL (PNL)

Nistor Vasile – USL (PC)

Tătaru Dan – USL (PSD)

Drăghici Damian – USL (UNPR)

Bujor Dumitru Marcel – PPDD

BIHOR:

Biro Rozalia Ibolya – UDMR

Bodea Cristian Petru – USL (PNL)

Boeriu Valeriu Victor – USL (PNL)

Ghilea Găvrilă – ARD (PDL)

Bodog Dorin Mircea – USL (PNL)

BISTRIŢA NĂSĂUD:

Dobra Dorin Mircea – USL (PNL)

Florian Daniel Cristian – ARD (PDL)

Deneş Ioan – USL (PNL)

BOTOŞANI:

Federovici Doina Elena – USL (PSD)

Mihăilescu Petru Şerban – USL (UNPR)

Popescu Corneliu – PPDD

Grigoraş Viorel – USL (PNL)

BRAŞOV:

Grapă Sebastian – USL (PNL)

Coste Marius – PPDD

Chiriac Viorel – USL (PSD)

Popa Nicolae Vlad – ARD (PDL)

Ghişe Ioan – USL (PNL)

Neculoiu Marius – USL (PNL)

BRĂILA:

Rotaru Ion – USL (PSD)

Boboc Cătălin – USL (PNL)

Mihai Cristian Dănuţ – PPDD

BUZĂU:

Teodorovici Eugen Orlando – USL (PSD)

Tudor Doina Anca – USL (PNL)

Mocanu Victor – USL (PSD)

Popa Constantin – PPDD

CARAŞ-SEVERIN:

Duruţ Aurel – USL (PSD)

Secăşean Iosif – USL (PNL)

Purec Ion Simeon – PPDD

CĂLĂRAŞI:

Tomoiagă Ştefan Liviu – USL (PNL)

Dumitrescu Iulian – USL (PNL)

CLUJ:

Tişe Alin Păunel – ARD (PDL)

Lazslo Attila – UDMR

Nicoară Marius Petre – USL (PNL)

Cordoş Alexandru – USL (PSD)

CONSTANŢA:

Haşotti Puiu – USL (PNL)

Moga Nicolae – USL (PSD)

Vasiliev Marian – PPDD

Mazăre Alexandru – USL (PSD)

Chiru Gigi Christian – ARD (PDL)

Banias Mircea Marius – USL (PC)

COVASNA:

Klarik Laszlo Attila – UDMR

Obreja Marius Lucian – USL (PNL)

Olosz Gergely – UDMR

DÂMBOVIŢA:

Badea Leonardo – USL (PSD)

Roşca Stănescu Sorin Ştefan – USL (PNL)

Calcan Valentin Gigel – USL (PSD)

Isăilă Marius Ovidiu – ARD (PDL)

DOLJ:

Anghel Cristiana Irina – USL (PC)

Dincă Marinică – ARD (PDL)

Solomon Antonie – PPDD

Fifor Mihai Viorel – USL (PSD)

Voinea Florea – USL (PSD)

Oprea Mario Ovidiu – USL (PNL)

Geoană Mircea Dan – USL (PSD)

GALAŢI:

Marin Nicolae – PPDD

Butunoi Ionel Daniel – USL (PSD)

Saghian Gheorghe – USL (PSD)

Ichim Paul – USL (PNL)

Durbacă Eugen – USL (PC)

GIURGIU:

Bădălău Niculae – USL (PSD)

Iliescu Lucian – USL (PNL)

GORJ:

Popescu Dumitru Dian – USL (PNL)

Barbu Tudor – PPDD

Greblă Toni – USL (PSD)

HARGHITA:

Tanczos Barna – UDMR

Verestoy Attila – UDMR

HUNEDOARA:

Nicula Vasile Cosmin – USL (PSD)

Vochiţoiu Haralmabie – PPDD

Păran Dorin – USL (PNL)

Câmpeanu Mariana – USL (PNL)

IALOMIŢA:

Pavel Marian – USL (PSD)

Stoica Ştefan – PPDD

Toma Ion – USL (UNPR)

IAŞI:

Vosganian Varujan – USL (PNL)

Agrigoroaei Ionel – PPDD

Lazăr Sorin Constantin – USL (PSD)

Constantinescu Florin – USL (PSD)

Popa Mihaela – USL (PNL)

Burlea Marin – USL (PNL)

Oprea Dumitru – ARD (PDL)

ILFOV:

Firea Gabriela – USL (PSD)

Nasta Nicolae – USL (PNL)

MARAMUREŞ:

Paşca Liviu Titus – USL (PNL)

Rogojan Mihai Ciprian – ARD (PDL)

Bota Marius Sorin Ovidiu – USL (PSD)

Pop Liviu Marian – USL (PSD)

MEHEDINŢI:

Nicolae Şerban – USL (PSD)

Bălu Marius – ARD (PDL)

Chiuariu Tudor Alexandru – USL (PNL)

MUREŞ:

Paşcan Emil Marius – ARD (PDL)

Marko Bela – UDMR

Mora Akos Daniel – USL (PNL)

Frăţean Petru Alexandru – USL (PSD)

NEAMŢ:

Tapu Nazare Eugen – USL (PNL)

Cadâr Leonard – ARD (PDL)

Chelaru Ioan – USL (PSD)

Bumbu Octavian Liviu – USL (UNPR)

OLT:

Vîlcov Darius Bogdan – USL (PSD)

Păunescu Teiu – PPDD

Niţă Mihai – USL (PC)

Şova Dan Coman – USL (PSD)

PRAHOVA:

Severin Georgică – USL (PSD)

Savu Daniel – USL (PSD)

Ioniţă Dan Aurel – PPDD

Luchian Ion – USL (PNL)

Oprea Ştefan Radu – USL (PSD)

Mitu Augustin Constantin – USL (PSD)

Bolosevici Andrei Liviu – ARD (PDL)

SATU MARE:

Marian Valer – USL (PSD)

Pataki Csaba – UDMR

SĂLAJ:

Vegh Alexandru – UDMR

Pop Gheorghe – USL (PSD)

SIBIU:

Ariton Ion – ARD (PDL)

Ilieşiu Sorin – USL (PNL)

Arcaş Viorel – USL (PSD)

Neagu Nicolae – USL (PNL)

SUCEAVA:

Miron Vasilica Steliana – PPDD

Bereanu Neculai – USL (PSD)

Flutur Gheorghe – ARD (PDL)

Donţu Ovidiu Liviu – USL (PSD)

Mihai Neagu – USL (PC)

TELEORMAN:

Mohanu Nicolae – USL (PSD)

Dumitrescu Florinel – PPDD

Antonescu George Crin Laurenţiu – USL (PNL)

Stuparu Timotei – USL (PSD)

TIMIŞ:

Ardeleanu Benoni – USL (PNL)

Ehegartner Petru – USL (PNL)

Suciu Matei – USL (PSD)

Blaga Vasile – ARD (PDL)

Iovescu Ioan – PPDD

Sîrbu Ilie – USL (PSD)

TULCEA:

Motoc Octavian – USL (PNL)

Belacurencu Trifon – USL (PSD)

VASLUI:

Silistru Doina – USL (PSD)

Creţu Gabriela – USL (PSD)

Marian Dan Mihai – ARD (PDL)

Tătaru Nelu – USL (PNL)

VÂLCEA:

Butnaru Florinel – PPDD

Coca Laurenţiu Florian – USL (PSD)

Niţiu Remus Daniel – USL (PNL)

Cotescu Marin Adrănel – USL (PNL)

VRANCEA:

Filip Petre – USL (PSD)

Dumitrescu Cristian Sorin – USL (PSD)

BUCUREŞTI:

Corlăţean Titus -USL (PSD)

Popescu Tăriceanu Călin Constantin Anton – USL (PNL)

Oprea Gabriel – USL (UNPR)

Pelican Dumitru – USL (PC)

Boagiu Anca Daniela – ARD (PDL)

Barbu Daniel Constantin – USL (PNL)

Rădulescu Cristian – ARD (PDL)

Andronescu Ecaterina – USL (PSD)

Ciorbea Victor – USL (PNL)

Voiculescu Dan – USL (PC)

Croitoru Cătălin – USL (PSD)

Popa Florian – USL (PSD)

Dobriţoiu Corneliu – USL (PNL)

Jipa Florina Ruxandra – PPDD

Todiraşcu Valeriu – ARD (PNŢCD)

Mutu Gabriel – USL (PSD)

DIASPORA:

Badea Viorel Riceard – ARD (PDL)

Anghel Adrian – USL (PSD)