Înfrângere usturătoare pentru Steaua la Mediaş

Steliştii lui Gigi Becali au încasat o înfrângere usturătoare pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaş. Au fost bătuţi cu scor de neprezentare, 3-0, de către o echipă fără palmares sau dotările Stelei.

steauaNu se anunţă vremuri bune la Steaua, după înfrângerea de sâmbătă de la Mediaş. Scorul l-a lăsat fără replică până şi pe finanţatorul Gigi Becali.

Bawab a deschis scorul în minutul 12, printr-o lovitură de la 11 metri acordată de arbitrul Alexandru Tudor, după ce a Trtovac a fost tras de tricou în careu de Martinovici.

În minutul 61, Cristi Bud măreşte scorul pentru Gaz Metan la 2-0 şi îngroapă definitiv Steaua.

După doar nouă minute, Bud marchează un gol superb după o centrare de la Petre, mărind scorul la 3-0 pentru Gaz Metan Mediaş care reuşete să învingă Steaua după 64 de ani.