Continuă surprizele la tureul de la Paris. Primii trei favoriți au fost eliminați

După Federer, Djokovici și tenismanul britanic Andy Murray a părăsit turneul de tenis de la Paris, dotat cu premii în valoare totală 2.427.975 de euro.

Turneul de tenis Masters 1000 de la Paris a rămas fără toți cei trei primii favoriți ai probei de simplu.

După retragerea lui Roger Federer și după eliminarea de miercuri a sârbului Novak Djokovici, cap de serie numărul doi, și britanicul Andy Murray a fost eliminat.

Andy Murray, de cap de serie numărul 3, a fost învins, joi, de polonezul Jerzy Janowicz, locul 69 ATP, în optimile de finală ale probei de simplu.

După două ore și 25 de minute de joc, Janowicz, jucător venit din calificări, s-a impus cu scorul de 5-7, 7-6 (7/4), 6-2.

Cel mai bine clasat jucător rămas în competiţie la Paris Bercy este spaniolul David Ferrer, locul 5 ATP.