Campioana României la Fotbal, CFR Cluj, a remizat în primul meci din Liga I

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partida cu Gaz Metan Mediaş, în prima etapă a Ligii I la fotbal, din sezonul 2012-2013.

Medieșenii au produs prima surpriză a campionatului, după ce a terminat la egalitate, 1-1,  în deplasare, cu campioana CFR Cluj.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 28, prin Ciprian Vasilache, din lovitură liberă. CFR Cluj a reușit egalarea abia în minutul 60 prin grecul Pantelis Kapetanos, care a marcat din corner.

CFR nu a învins pe Gaz Metan în ultimele şase meciuri de campionat, în care patru meciuri s-au încheiat la egalitate, iar de două ori au învins medieşenii.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Sebastian Colţescu, care a acordat nu mai puțin de 7 cartonașe galbene.