Unirea Urziceni eliminată din Europa League

Unirea_Urziceni_-_LiverpoolUnirea Urziceni a pierdut returul cu formația engleza FC Liverpool ratând astfel calificarea în optimile de finală a Ligii Europa. Campioana României a fost invinsă pe arena din Ghencea cu scorul de 3-1 după ce și în tur pierduse cu scorul de de 1-0.

Unirea Urziceni a deschis scorul, în minutul 19, când Bruno Fernandes a reluat de la 6 metri în poartă, după o centrare a lui Pădureţu de pe partea stângă. În minutul 30, Liverpool a egalat prin Mascherano și a preluat conducerea pe tabela de marcaj în minutul 41 prin reușita lui Babel. Steven Gerrard a închis scorul și a năruit toate speranțele romînilor de calificare în minutul 57 din a doua repriză cu un șut printre picioarele portarului echipei din Urziceni.