Locul 3 la Maratonul de la Tokyo pentru Nuța Olaru

Deși condițiile de participare la maraton au fost dificile, Nuţa Olaru s-a clasat, duminică, pe locul trei la maratonul de la Tokyo. Olaru a terminat concursul în două ore, 36 de minute şi 42 de secunde.

ATHLETICS-JPNAtleții participanți astăzi la maratonul din Japonia, au avut parte de condiții foarte dificile, ei având parte pe traseu de vânt, ploaie, dar şi de zăpadă. Rusoaica Alevtina Biktimirova a câștigat competiția feminină a maratonului  de la Tokyo, fiind cronometrată cu timpul de 2:34:39. Poziţia a doua a fost ocupată de sportiva etiopiană Robe Guta, cu timpul 2:36:29.

La masculin, s-a impus japonezul Masakazu Fujiwara (2:12:19), urmat de doi compatrioţi ai săi, Arata Fujiwara (2:12:34) şi Atsushi Sato (2:12:35).