Victor Hănescu a ratat calificarea în finală la Oeiras

0 1

Victor Hănescu a fost învins sâmbătă, în semifinalele turneului ATP de tenis de la Oeiras, Portugalia, de cehul Tomas Berdych.

Victor HanescuVictor Hănescu  a ratat calificarea în finala turneului Portugal Open 2014. românul a fost învins în două seturi de  principalul favorit, cehul Tomas Berdych.

Hănescu  a cedat partida în două seturi, cu scor identic, 2-6, 26, după doar o oră și 4 minute de joc cu cehul.

Românul a ținut pasul cu cehul, în primul set, doar până la scorul de 2-2, după care Tomas Berdych a făcut de două ori brake și și-a adjudecat serviciul.

În setul doi, hănescu a ratat o minge de re-brake la scorul de 4-2, care ar fi relansat jocul.

Accederea în semifinale îi asigură lui Hănescu 90 puncte ATP și un cec în valoare de 22.060 de euro.