Victor Crivoi nu mai e în stare să câștige nici măcar un turneu ITF

Victor Crivoi, fost numărul 75 mondial în 2009, joacă atât de prost încât nu mai este în stare să câștige nici măcar un turneu ITF de 15.000 de dolari.

victor crivoiVictor Criovi, locul 198 mondial, a ajuns de râsul lumii. Tenismenul a fost bătut duminică de un jucător aflat pe locul 321 în lume.

Tenismenul român, Victor Crivoi a fost desemnat cap de serie numărul 1 la turneul ITF de a Iași.

Însă, Crivoi a fost învins duminică, în finala de simplu masculin de croatul Kristijan Mesaros, ocupantul locului 321 în ierarhia mondială.

În finala de duminică, Kristijan Mesaros l-a învins pe românul Victor Crivoi, în trei seturi, cu scorul de 6-2, 6-4, 6-3.  Pentru accederea în finală, Victor Crivoi va primi doar 15 puncte ATP.

Turneele ITF sunt cele mai slabe competiții internaționale de tenis, unde, de obicei participă debutanții în circuitul ATP și cei trecuți de la juniori la seniori.