Universitatea Craiova, prima victorie din 2010

Universitatea Craiova a învins astăzi echpa Fc Brașov cu scorul de 3 -0. Este prima victori e echipe oltene din returul Ligii I, victorie care le dă speranțe juveților că vor scăpa de retrgradare.

brasov craiovaMeciul s-a disputat pe stadionul din Drobeta Turnu Severin, de la ora 15,00, toate cele trei goluri find marcate în prima repriză.  Oltenii au intrat motivați pe teren și au reușit deschiderea scorului în minutul 15 prin Găman. La 10 minute distanță, Barbu a marcat încă un gol pentru Universitateaîn minutul 25,  iar în minutul 35 Costea a marcat al treilea gol. Universitatea câștigă toate cele trei punce puse în joc și ia o gură de oxigen care să o revigoreze și să îi dea speranțe că va scăpa de retrgradarea în liga a II a. Universitatea a câştigat un singur punct în retur – etapa trecută, când au încheiat la egalitate, scor 1-1, la Târgu Jiu, meciul cu Pandurii.  Braşovenii s-au impus în partida tur, câştigând meciul de pe teren propriu cu Universitatea Craiova cu scorul de 2-0.