Unirea Urziceni eliminată din Liga Campionilor

Echipa de fotbal Unirea Urziceni a fost eliminată din play-off-ul pentru grupele Ligii Campionilor după ce a fost învinsă de formaţia rusă Zenit St. Petersburg cu scorul de 1-0, în manşa a doua a turului III preliminar al competiţiei.

unirea-zenitUnirea a început ofensiv meciul de pe stadionul  ”Petrovski” şi Bilaşco  în minutul 10 a fost blocat în careu, iar în minutul 12, Frunză a tras pe lângă poartă. Zenit a fost ţinută destul de departe de poarta lui Arlauskis, care a avut două intervenţii bune la şuturile lui Şirokov  şi Danny.  Singurul gol al meciului a fost marcat de portughezul Danny, care l-a învins pe Arlauskis cu un şut în forţă.

Unirea a ieşit cu fruntea sus, fiind eliminată de o echipă foarte bună, cu care a jucat de la egal la egal pe terenul acesteia, dominând chiar momente bune din jocul retur. Zenit merge mai departe în Liga Campionilor iar Unirea Urziceni , va juca în play-off-ul Europa League.