Tricolorii au dezamăgit din nou. România, egal cu Grecia și calificarea la Euro 2016 e în pericol

La trei zile de la remiza albă de la Budapesta cu Ungaria, tricolorii au mai bifat una pe Național Arena cu Grecia. Egalul cu grecii este devastator pentru România, întrucât poate rata calificarea la Euro 2016.

romania - greciaSoldații generalului Iordănescu și-au dat cu stângul în dreptul și în partida cu Grecia de pe Național Arena.

Dacă sâmbătă invocau vacarmul de pe Groupama Arena din Budapesta, tricolorii au demonstrat că nici pe teren propriu nu sunt în stare să marcheze în poarta adversarului.

Au fost 90+4 minute de joc anost fără atacuri concrete și susținute la poarta grecilor. Oaspeții au venit pentru un egal și și-au atins obiectivele.

Tricolorii au ratat în minutul 90-2 o mare șansă de gol, când Sânmărtean a executat catastrofal o lovitură liberă din apropierea careului de 11 metri.

După 0-0 cu Grecia, România rămâne pe locul doi în Grupa F, cu 16 puncte. Lider rămâne Irlanda de Nord, 17 puncte, după ce a remizat 1-1, cu Ungaria.

România mai are de jucat doar două meciuri, cu Finlanda și Insulele Ferroe.