Steaua s-a calificat în turul trei preliminar al Champions League

Steaua București a învins marți seară echipa macedoneană Vardar Skopje cu 2-1, și s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

steaua - vardar skopjeDupă 3-0 în manșa tur disputată marțea trecută pe Național Arena, Steaua s-a impus astă seară cu 2-1 și în returul de la Skopje.

Steaua a deschis scorul în minutul 23, după ce Nicuşor Stanciu a pătruns în partea dreaptă, a ridiculizat un adversar şi i-a trimis mingea lui Piovaccari în faţa porţii, care a reușit săînscrie din cădere.

Vardar a egalat scorul în minutul 45+1, după ce Kostovski a scăpat de marcaj şi l-a învins pe Tătăruşanu cu o lovitură de cap.

Golul victoriei a fost marcat de Bourceanu în minutul 72. Adi Popa a pătruns pe partea stîngă și i-a trimis mingea la marginea careului de unde Bourceanu îl execută pe Pavlovici.

Drept urmare, steliștii se pregătesc de dubla cu Dinamo Tibilisi.

Steaua București va juca prima manşă a turului trei preliminar în 30 sau 31 iulie, în deplasare, şi returul în 6 sau 7 august, pe teren propriu.