Steaua eliminată din Cupa Cupelor

Echipa de handbal masculin, Steaua București a pierdut în manșa retur a semifinalei Cupei Culeor, desfășurată în Spania, fiind eliminată din competiție de spaniolii de la Granollers.

DSCF1791Steliștii și-au dat cu stângul în dreptul fix pe finalul partidei. Deși au început bine partida și au reușit să țină pasul cu spaniolii, handbaliștii steliști au fost eliminați din Challenge Cup. Ultimele 10 minute din a doua repriză au fost catastrofale pentru Steaua. Totul a început cu elminiarea de două minute a unui jucător spaniol, culminând cu ratarea unei aruncări de la 7 metri de Răpciugă, apoi spaniolii în inferioritate numerică au marcat de două ori. Totul a înceut să se năruie și după ce Georgescu a primit cartonaș roșu după ce l-a accidentat pe un hanbalist al echipe Granollers. Spanilolii au înscris pe bandă rulantă și au măturat pe jos cu handbaliștii steliști, care au picat fizic și psihic, nereușind nici să se apere și nici să înscrie. Steaua a fost învinsă cu 9 goluri diferență și elmininată într-un mod cât se paote de urât din Cupa Cupelor. Scor final 32-23,