Steaua București, debut cu victorie în preliminariile Ligii Campionilor cu AS Trencin

Steaua București s-a impus marți seară în manșa tur a preliminariilor Ligii Campionilor, învingând echipa slovacă AS Trecin, cu scorul de 2-0.

steaua bucuresti - europa leagueSteaua e la un pas de calificarea în turul trei preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe AS Trencin cu scorul de 2-0, marți seara, la Zilina în Slovacia.

Campioana României a deschis corul abia în minutul 63 prin Nicușor Stanciu, iar șapte minute mai târziu, nou-venitul Jugurtha Hamroun, a făcut 2-0.

AS Trencin a dominat finalul primei reprize, ratând două mari ocazii de gol, prin Van Kessel (39), al cărui șut a fost respins de pe linia porții de către Guilherme, și prin Bero (39), portarul Cojocaru respingând de la colțul scurt șutul său.

Victoria de azi îi dă mari șanse Stelei să acceadă în turul trei al Champions League.

Returul se va juca pe 22 iulie, pe Național Arena din București.