Steaua a remizat la București, în partida cu Partizan Belgrad, scor 1-1

Steaua București nu a reușit să se impună miercuri seară, pe teren propriu, în prima manșă a turului trei preliminar Champions League. Steliștii au încheiat la egalitate partida cu Partizan Belgrad, scor 1-1.

steaua bucuresti - u clujSteaua a fost cât pe ce să fie înfrântă pe teren propriu de sârbii de la Partizan Belgrad.

După o primă repriză de tatonare, dar fără gol, sârbii au deschis scorul în minutul 62 prin Miroslav Vulicevic.

Steaua a reușit egalarea abia în minutul 81 prin golul marcat de Fernando Varela.

Însă, din păcate elevii lui Mirel Rădoi nu au mai putut marca încă un gol care le-ar fi adus victoria pe Național Arena.

Astfel că soarta calificării în grupele Champions League se decide în returul de pe 5 august de la Belgrad.