Steaua a debutat cu victorie în noul sezon de campionat

Echipa de fotbal Steaua București  a învins “U” Cluj în prima etapă a sezonului Ligii I la fotbal pe teren neutru, la Alba Iulia, cu scorul de 2-1, în prezenta a 7000 de spectatori.

steauaArdelenii au deschis scorul în minutul 9, prin Claudiu Niculescu, care a înscris printr-o lovitură de pedeapsă de la 11 metri. La finalul primei reprize steliștii au reușit egalarea. Nicoliţă a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, iar Dorel Stoica a reluat imparabil cu o lovitură de cap, din colţul careului mic.

Golul victoriei a venit în minutul 72, după o combinaţie Tănase-Bogdan Stancu. Steaua bifează primele 3 puncte în noul sezon și se pregătește pentru următorul meci, cel cu Universitatea Craiova.