Sorana Cîrstea e out de la Doha. Românca a fost spulberată de Muguruza!

0 49

Sorana Cîrstea a fost eliminată joi, în optimi de finală la turneul de tenis de la Doha, de către Gabrine Muguruza. s-a oprit în optimi la Doha.

Sorana Cîrstea a făcut un meci extrem de slab cu Muguruza. Iberica a câştigat la zero primul set, întrucât Sorana nu a reuşit să-şi facă nici măcar odată serviciul.

În setul doi, Sorana a dat semne că îşi revine. A reuşit să câştige trei game-uri consecutive, când era condusă cu 5-1. Însă la 5-4 nu a izbutit un nou break care o menţinea în meci.

Muguruza se califică astfel în sferturi la Doha după o victorie în două seturi în faţa româncei, scor 6-0, 6-4.

Pentru accederea în turul trei la turneul de la Doha, Sorana Cîrstea are asigurat un cec în valoare de 33,750 de dolari şi 105 puncte WTA care o ajută să urce pe locul 36 mondial.

Tot azi, în optimi la Doha vor mai juca şi româncele: Simona Halep, Mihaela Buzărnescu şi Monica Niculescu.