Simona Halep, înfrângere incredibilă la turneul de la Miami. Românca este în cădere liberă!

Simona Halep a fost eliminată, sâmbătă seară, de poloneza Agnieszka Radwanska, în turul trei la turneul de tenis de la Miami. Românca a jucat foarte slab şi a comis peste 40 de erori neforţate.

Simona Halep, numărul unu mondial, a pierdut partida cu Agnieszka Radwanska cu scorul de 3-6, 6-2, 6-3, după o oră şi 45 de minute de joc.

În setul trei, Halep a condus cu 2-0, însă a pierdut în cele din urmă, setul cu 3-6 şi îşi ia adio de la turneul de la Miami unde era principală favorită.

Românca trece printr-o formă extrem de proastă din punct de vedere al jocului, al formei fizice şi al stării psihice. Este mai tot timpul nervoasă, nu se concentrează la meci şi comete foarte multe erori neforţate.

Duminică, Halep va juca alături de Irina Begu în turul doi la dublu feminin la Miami Open.