România, egal cu Muntenegru în primul meci al preliminariilor Mondialului din 2018

România a încheiat la egalitate partida cu Muntenegru desfășurată pe Cluj Arena în preliminariile Campionatului Mondial de Fotbal din 2018 găzduit de Rusia.

romania - muntenegruTricolorii s-au jucat cu șansele și au ratat ocazia de a debuta cu o victorie în preliminariile Mondialului din 2018.

România a deschis scorul partidei abia în minutul 85 printr-un gol marcat de Adi Popa după o pasă foarte bună a lui Nicuşor Stanciu.

Însă tricolorii nu au apucat să se bucure prea mult de golul marcat întrucât muntenegrenii au egalat printr-o lovitură liberă executată magnific de Joveti.

Putea fi victoria românilor dacă în minutul 5 al prelungirilor Nicușor Stanciu nu rata lovitura de la 11 metri. Stanciu a șutat peste poartă și partida s-a încheiat 1-1.

Urmează partidele cu Armenia(8 octombrie) și Kazahstan (11 octombrie).