Rapid huiduită de proprii suporteri, după ce a fost învinsă de Astra Ploiești

Echipa de fotbal  Astra Ploieşti, a învins-o în această seară pe Rapid Bucureşti cu scorul de 1-0 (0-0), de  în ultimul meci al etapei a XXII-a a Ligii I.

_GA_8036bozoviciGiuleștenii au luat bătaie la ei acasă de la Astra Ploiești, unicul gol al meciului a fost înscris de atacantul Liviu Ganea, în minutul 75. Cei 12.000 de spectatori, care aua sistat la meci au huiduit jucătorii Raidului, au adresat injurii patronului FC Timișiara, Marian Iancu și au cerut deminisa antrenorului Manea. După încheierea partidei, când toţi jucătorii echipei Rapid s-au dus către galerie pentru a-i saluta după meci. Fanii rapidişti i-au înjurat, huduit şi au aruncat cu diverse obiecte spre ei, strigându-le “Ruşine, ruşine să vă fie”.

FC Timișoara a realizat scorul etapei, după ce a măturat pe jos cu fotbaliștii de la Alba Iulia. Numai puțin de 6 goluri au înscris timișorenii în poarta formației ardelene. Kozac a deshis scorul în minutul 18, apoi Magera a marcat golul cu numărul doi în minutul 25 și tot el a înscris și în minutul 32. Mera a mărit diferența la 4 goluri în minutul 53, c amai apoi Goga să înscrie pentru 5 la 0 în minutul 71. Mansour a înscris ultimul gol al meciului în minutul 90.