Breaking news

Programul complet al românilor la Jocurile Olimpice de la Soci

loading...

TVR transmite în exclusivitae pentru România, Jocurile Olimpice de la Soci, din Rusia. Transmisiile în direct încep vineri, 7 februarie, cu festivitatea de deschidere a celei de-a XXII-a ediţii a Jocurilor Olimpice de iarnă va avea loc, vineri, la ora 18.00, pe Stadionul Olimpic Fişt din Soci.

zoltan kelemen - soci 2014România merge la Jocurile Olimpice de la Soci, din Rusia, cu 24 de sportivi ce vor concura pentru medalii la 8 discipline sportive: schi alpin, schi fond, biatlon, sărituri cu schiurile, patinaj artistic, bob, sanie și skeleton.

Biatlonista Eva Tofalvi, aflată la a cincea participare la Olimpiadă, va fi purtătorul de drapel al României la ceremonia de deschidere a Jocurilor de Iarnă de la Soci.

Iată ce pot vedea telespectatorii TVR în primele trei zile ale Jocurilor Olimpice de Iarnă, Soci 2014:

Programul transmisiunilor TVR 1:

Vineri, 7 februarie,

  • 18.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, transmisiune directă
  • 0.20 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Sâmbătă, 8 februarie,

  • 9.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, reluare
  • 16.30 – Biatlon masculin 10 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vasile Arhire, transmisiune directă
  • 18.20 – Snowboard, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, înregistrare de la TVR 2
  • 0.25 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Duminică, 9 februarie,

  • 16.30 – Biatlon Feminin 7,5 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vlad Arhire, transmisiune directă
  • 18.20 – Schi alpin M coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, înregistrare de la TVR 2
  • 0.10 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Programul transmisiunilor TVR 2:

Vineri, 7 februarie,

  • 23.00 – Ceremonia de deschidere – Preluare TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie,

  • 10.45 – Snowboard  Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
  • 12.00 – Schi fond 7,5 KM  Feminin– Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI,  Vlad Bucurescu, transmisiune directă
    • 16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
    • 20.00 – Patinaj artistic  echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
    • 21.15 – Sărituri cu schiurile- Masculin calificări, comentator Sorin Hobana, înregistrare

Duminică, 9 februarie,

  • 9.00 – Schi alpin – Masculin  coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă
  • 12.00 – Schi fond- Masculin 15 km, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI,  Vlad Bucurescu, transmisiune directă
  • 17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea-Transmisiune directă  – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă

Programul transmisiunilor TVR 3:

Sâmbătă, 8 februarie

  • 13.30 – Patinaj viteză, Masculin, 5000 m, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru; Cătălin Cârnu, transmisiune directă
  • 16.30 – Sanie Masculin R1, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
  • 18.40 – Sanie Masculin R2, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
  • 20.00 – Freestyle Feminin, comentatori: Sorin Hobana, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

Duminică, 9 februarie,

  • 11.15 – Snowboard Feminin, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
  • 13.30 – Patinaj viteză Feminin 3000m, comentatori: Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă
  • 16.25 – Sanie Masculin R3, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
  • 18.40 – Sanie Masculin R4, Medalie, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

Programul transmisiunilor TVR HD:

Vineri, 7 februarie,

  • 18.00  – Ceremonia de deschidere – comentatori: Alina Alexoi şi Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie,

  • 10.45 – Snowboard  Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 12.00 – Schi fond 7,5 KM  Feminin– Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI,  Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 13.30 – Patinaj viteză,  Masculin 5000 m, medalie, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
  • 16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 20.00 – Patinaj artistic  echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

Duminică, 9 februarie,

  • 9.00 – Schi alpin – Masculin  coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 11.15 – Snowboard, Feminin – medalie, comentatori Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
  • 13.30 – Patinaj viteză , Feminin – 3000 m, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
  • 17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă  – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 2.

Iată programul complet al românilor la Olimpiada de la Soci.

Sâmbătă, 8 februarie

12.00 – Timea Sara – schi fond – 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16:30 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Valentin Creţu – sanie – simplu masculin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)
18.30 – Sorin Iulian Pîtea – sărituri cu schiurile – trambulina normală, calificări (Arena Russki Gorki)

Duminică, 9 februarie

09.00 – Ioan Valeriu Achiriloaie – schi alpin – coborâre masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16.30 – Eva Tofalvi – biatlon – 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Valentin Creţu – sanie – simplu masculin, finala (Complexul Sanki)
19.30 – Sorin Iulian Pîtea (dacă se califică) – sărituri cu schiurile – trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki)

Luni, 10 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – super-combinata, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.00 – Ania Monica Germaine Caill (dacă se califică) – schi alpin – super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.30 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 12,5 km urmărire masculin, finala (Centrul Laura)
16.45 – Raluca Nicoleta Strămăturaru – sanie – simplu feminin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)

Marţi, 11 februarie

12.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – sprint individual, finala (Centrul Laura)
14.00 – Timea Sara – schi fond – sprint individual feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Eva Tofalvi – biatlon – 10 km urmărire feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Raluca Nicoleta Strămăturaru – sanie – simplu feminin, finala (Complexul Sanki)

Miercuri, 12 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.15 – Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovăială – sanie – dublu masculin, finala (Complexul Sanki)

Joi, 13 februarie

09.30 – Maria Marinela Mazilu – skeleton – simplu feminin, calificări (Complexul Sanki)
12.00 – Timea Sara – schi fond – 10 km clasic, finala (Centrul Laura)
16.00 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)
16.00 – Eva Tofalvi – biatlon – 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)
17.00 – Zoltan Kelemen – patinaj artistic – individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)
18.15 – Raluca Nicoleta Strămăturaru, Valentin Creţu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovăială – sanie – ştafeta echipe, finala (Complexul Sanki)

Vineri, 14 februarie

09.00 – Ioan Valeriu Achiriloaie – schi alpin – super-combinata, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – 15 km clasic, finala (Centrul Laura)
13.30 – Ioan Valeriu Achiriloaie (dacă se califică) – schi alpin – super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
14.30 – Dorin Dumitru Velicu – skeleton – simplu, calificări (Complexul Sanki)
17.00 – Zoltan Kelemen – patinaj artistic – individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)
17.40 – Maria Marinela Mazilu (dacă se califică) – skeleton – simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
19.30 – Sorin Iulian Pîtea – sărituri cu schiurile – trambulina mare, calificări (Arena Russki Gorki)

Sâmbătă, 15 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – super-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.45 – Dorin Dumitru Velicu (dacă se califică) – skeleton – simplu, finala (Complexul Sanki)
19.30 – Sorin Iulian Pîtea (dacă se califică) – sărituri cu schiurile – trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)

Duminică, 16 februarie

17.00 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
18.15 – Florin Cezar Crăciun, Nicolae Istrate – bob – bob doi, manşa 1 (Complexul Sanki)

Luni, 17 februarie

16.30 – Florin Cezar Crăciun, Nicolae Istrate – bob – bob doi, finala (Complexul Sanki)
17.00 – Eva Tofalvi – biatlon – 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)

Marţi, 18 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – slalom-uriaş, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 – Ania Monica Germaine Caill (dacă se califică) – schi alpin – slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
17.15 – Maria Adela Constantin, Andreea Grecu – bob – bob doi feminin, manşa 1 (Complexul Sanki)

Miercuri, 19 februarie

09.00 – Alexandru George Barbu – schi alpin – slalom-uriaş, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 – Alexandru George Barbu (dacă se califică) – schi alpin – slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.45 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
16.15 – Maria Adela Constantin, Andreea Grecu – bob – bob doi, finala (Complexul Sanki)

Sâmbătă, 22 februarie

11.30 – Timea Sara – schi fond – 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
14.45 – Alexandru George Barbu – schi alpin – slalom masculin, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.15 – Alexandru George Barbu (dacă se califică) – schi alpin – slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.30 – Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurenţiu Otavă, Dănuţ Ion Moldovan – bob – bob patru, manşa 1 (Complexul Sanki)

Duminică, 23 februarie

09.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
11.30 – Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurenţiu Otavă, Dănuţ Ion Moldovan – bob – bob patru, finala (Complexul Sanki).

loading...

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata