Oltenii încurcară campioana și bifară primul punct în noul sezon

Universitatea Craiova a remizat pe teren propriu cu  campioana CFR Cluj, în primul meci din noul sezon al Ligii I.

1Oltenii s-au luat la trântă cu ardelenii și au arătat o nouă faţă, iar clujenii aproape că nu s-au văzut în partea a doua a jocului.

Prima repriză a avut nerv, cele două echipe luptîndu-se la centrul terenului şi aşteptînd, fiecare, greşeala adversarei. Bulgarul Emil Gargorov a avut cîteva acţiuni personale demne de luat în seamă.

Oltenii au cerut penalty în minutul 57, la un duel Costea-Panin, dar arbitrul Alexandru Tudor n-a fost de acord. CFR-ul nu a contat în ofensivă în partea a doua, ne având  nici o ocazie în repriza a doua, iar meciul s-a încheiat 0-0 în ciuda insistenţei oltenilor.