Oltenii au învins Astra Ploiești

Încă o victorie bifată de Universitatea Craiova în acest retur de campionat, împotriva echipei Astra Ploiești.

craiova-astraJuveții au învins pe Astra Ploieşti cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă, la Drobeta Turnu Severin, într-un meci din etapa a 27-a a Ligii I Gamebookers.com la fotbal.Mihai Dina a marcat unicul gol al meciului în minututl 72. Universitatea Craiova a terminat meciul în 10 oameni, după ce Bălace a văzut cartonaşul roşu.  Arbitrul Cristian Balaj i-a eliminat în minutul 89 pe antrenorul oaspeţilor, Nicolo Napoli, şi pe unul dintre jucătorii aflaţi pe banca de rezerve a Astrei, pentru proteste.  Victoria Universității Craiova vine după două eşecuri consecutive, iar Astra nu a mai învins de cinci etape, în care a adunat un singur punct.