Mutu, de neoprit!

agInternaționalul român Adrian Mutu a înscris de două ori pentru Fiorentina în partida câștigată cu scorul de 3-2, pe teren propriu, în fața lui Chievo Verona. Partida a fost neașteptat de dificilă pentru “violeți”, oaspeții conducând  de două ori, dar formația din Florența  a reușit să revină de fiecare dată și s-a calificat astfel în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Mutu a marcat în minutele 35 şi 77, în timp ce Babacar a înscris celălalt gol al Fiorentinei. Pentru Chievo au punctat Granoche, în minutul 7, şi Bentivoglio, în minutul 38.

Atacantul român trece printr-o perioadă foarte bună, reușind al patrulea gol din 2010,forțându-i astfel mâna selecționerului Răzvan Lucescu pentru următoarea selecție la lotul național.