Laurențiu Iorga a marcat primul gol în noul sezon al Ligii I

Echipa de fotbal, Oţelul Galaţi a învins, vineri, în deplasare, scor 1-0, gașca nebună din Regie, n ou-promovata Sportul Studenţesc, în prima partidă a ediţiei de campionat 2010-2011.

sportulPrimul meci din Liga I s-a disputat pe stadionul Sportului studențesc în prezența a 800 de spectatori. Laurențiu Iorga a marcat primul gol din acest sezon al Ligii I, în minutul 4 și a adus primele 3 puncte pentru Otelul.

Rapid București a debutat cu o victorie în noul sezon de campionat, și a câştigat fără probleme prima partidă din acest sezon, învingând pe teren propriu cu 2-0 pe FC Vaslui, după un meci dominat aproape integral de giuleşteni.

Ovidiu Herea a deschis scorul pentru Rapid, în minutul 27,  iar brazilianul Cesinha, a dus scorul la 2-0  după ce în minutul 79 a marcat un gol cu capul.

Unirea Urziceni a realizat o remiză albă, în partida disputată pe terenul echipei Pandurii Tg. Jiu, după 90 de minute de joc, scorul a fost 0-0.