Irina Begu, umilită în semifinale la Istanbul de Elise Mertens

Irina Begu a încasat sâmbătă, o înfrângere rușinoasă în semifinale la Istanbul de la Elise Mertens, o jucătoare aflată abia pe locul 65 mondial.

irina camelia beguRomânca, a treia favorită a turneului de tenis de la Istanbul, a jucat catastrofal, sâmbătă în semifinalele competiției.

Irina Begu a fost inexistentă pe terenul de tenis de la Istanbul. Românca a jucat catastrofal și a fost învinsă în doar o oră și 7 minute de joc, în două seturi, scor 6-1, 6-1.

Elise Mertens, aflată abia pe locul 65 mondial, a făcut ce a vrut cu românca pe terenul de tenis.

Begu a fost stoarsă de energie, a comis foarte multe greșeli neforțate și nu a fost în stare decât să-și câștige de două ori serviciul în tot meciul.

Elise Mertens, cea care în ianuarie o învingea pe Monica Niculescu în finala de la Hobart, va juca în finala de la Istanbul cu principala favorită a competiției, Elina Svitolina.