Inter Milano a învins-o pe TSKA Moscova

Echipa de fotbal, Internazionale Milano,  a câştigat, miercuri, cu scorul de 1-0 (0-0), partida, de pe teren propriu, în faţa echipei ruse ŢSKA Moscova,șiar Barcelona a remizat 2-2 cu Arsenal Londra, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor

interInter Milan a reușit să înscrie prin Milito în minutul 65 unicul gol al meciului cu rușii d ela TSKA Moscova, în prima manșă a sfeturilor d efinală din Champions League. Inter merge la Moscova cu un avantajd e un gol, însă orice este posibil în returul sfertului de finală din 6 aprilie. În cel de-al patrulea sfert de finală disputat între FC Barcelona și Arsenal Londra, lucrurile sunt neclare și roicare dintre cele două echipe pot merge în semifinale, după ce aseară Arsenal a remizat pe teren prorpiu, scor 2-2 cu echipa spaniolă. Pentru Arsenal au înscris Wallcot în minutul 69 și Fabregas în minutul 86, iar pentru Barcelona Ibrahimovici a marcat ambele goluri în minutele 46 și 59.