Horia Tecău și Jean Julien Rojer au pierdut finala de dublu de la Cincinnati

Horia Tecău și Jean Julien Rojer au ratat duminică seară, câștigarea turneului de dublu masculin de la Cincinnati. Perechea româno-olandeză a fost învinsă în finală de cuplul Ivan Dodig și Marcelo Melo.

jean julien rojer - horia tecauHoria Tecău și Jean Julien Rojer s-au împotmolit în finala de la Cincinnati în partida cu Ivan Dodig și Marcelo Melo.

Perechea româno-olandeză a pierdut la tie-break primul set scor 6-7(5-7), ca mai apoi să se impună în setul doi tot la tie-break 7-6(7-5). Astfel că s-a ajuns la super tie-break unde au pierdut cu 6-10 după o oră și 54 de minute de joc.

Calificarea în finală le aduce lui Tecău și Rojer un cec în valoare de 126,550 dolari și câte 600 puncte ATP.

În timp ce învingătorii vor împărți premiul de 258,500 de dolari și vor primi și câte 1000 de puncte ATP.

Horia Tecău are un titlu câștigat la Cincinnati, în 2012, alături de suedezul Robert Lindstedt.