HC Zalău a fost eliminată în mod dramatic din Cupa EHF la handbal feminin

Echipa de handbal Feminin, HC Zalău a ratat în mod dramatic, calificarea în optimile de finală ale Cupei EHF, după ce a fost învinsă la loviturile de la 7 metri de echipa cehă Most.

hc zalau - mostEchipa lui Gheorghe Tadici s-a bătut singură în partida retur cu Banik Most.

Româncele au scăpat printre degete calificarea în optimile Cupei EHF.

Handbalistele au reușit să revină în joc, la doar trei goluri diferență de adversare, în minutul 51, scor 20-23.

Dar au ratat pe bandă rulantă în ultimele nouă minute de joc, timp în care au marcat un singur gol.

Pentru că la finalul celor 60 de minute de joc, scorul a fost 28 la 21, la fel ca și în manșa tur, s-a ajuns la lovituri de la 7 metri.

Handbalistele lui Tadici au mers ceas până la cea de-a cincea lovitură, ratată însă de Andrada Trif.

Ultima jucătoare de la Most a marcat și a calificat echipa în optimile Cupei EHF.