FC Botoșani a ratat calificarea în turul trei preliminar al Europa League

FC Botoşani a fost învinsă joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, de Legia Varşovia, în manşa secundă a turului doi preliminar al Europa League. Botoșănenii au ratat astfel accederea în turul trei preliminar.

fc botosaniFC Botoșani, debutantă în cupele europene, s-a oprit joi seară, în turul doi preliminar Europa League.

Botoșănenii au fost învinși pe propriul teren de Legia Varşovia, cu 3-0, în returul turului doi preliminar al Europa League.

Polonezii au deschis rapid scorul, încă din minutul 7 prin  Guilherme. Cu șapte minute înainte de finalul primei reprize, polonezii au făcut 2-0, prin golul marcat de Nikolici din penalti.

Iar în minutul 83, Prijovici a stabilit scorul final, 3-0 și Legia Varșovia merge în turul trei Europa League.

În partida tur disputată la Varșovia, FC Botoşani a fost învinsă cu scorul de 1-0.