Eva Ionescu, dublă campioană la Campionatul Naţional de Tenis

Micuţa sportivă Eva Maria Ionescu, legitimată la Tenis Club Curtea de Argeş, s-a clasat pe podium atât la simplu, cât şi în proba de dublu la Campionatul Naţional Individual de Vară care s-a disputat la Centrul Naţional de Tenis din Bucureşti.

Astfel perechea Eva Maria Ionescu/ Sofia Bărbulescu a învins în finala acestei competiţii, cu scorul de 6-4, 0-6, 10-7, dublul Elena Bertea/ Alexia Mărginean.

De asemenea, Eva Maria Ionescu, al cărei echipament tehnic este asigurat de agenţia Smart Corporation Grup, a învins-o în finala mică a Campionatului Naţional, cu scorul de 6-4, 6-4, pe Maria Stăncescu.

Vitrina cu medalii a micuţei Eva Maria Ionescu (Tenis Club Curtea de Argeş) deja începe să devină neîncăpătoare. Îi urmăm succes în continuare în drumul către înalta performanţă.