Dinamo a mâncat bătaie la Târgu Jiu de la Panduri cu 2-1

Câinii roșii ai lui Mulțescu au plecat cu coada între picioare de la Târgu Jiu, după ce au fost învinși de Pandurii cu scorul de 2-1, în etapa a 7-a a Ligii I.

pandurii - dinamoPandurii au reușit să câștige vineri seară, partida de pe teren propriu, în fața echipei Dinamo București, deși erau conduși cu 1-0.

Doar o repriză au jucat bine dinamoviștii, timp în care a reușit deschiderea scorului încă din minutul 37 prin Cosmin Matei cu un șut de la aproximativ 30 de metri.

Vreme de 45 de minute Dinamo a controlat jocul, iar formula 4-3-3 impusă de Mulţescu părea că dă roade.

Însă, după pauză, tot ce au construit, s-a năruit în ultimele 15 minute ale partidei când Pandurii au marcat de două ori.

Sârbul Marko Momcilovic a reușit egalarea scorului în minutul 76 iar Eric De Oliveira a a dus victoria gorjenilor cu golul marcat în minutul 86, după ce Dinamo a rămas în zece oameni, Constantin Grecu (ex-Pandurii) fiind eliminat pentru al doilea cartonaş galben în min. 62

Astfel că tradiţia se menţine la Tg. Jiu, unde Dinamo nu a mai cîştigat încă din 2007.