Dinamo București a bătut-o măr pe U Cluj în Liga I

Dinamo Bucureşti a bătut-o zdravăn pe Universitatea Cluj, reușind scorul etapei a șasea din Liga I. Ardelenii au încasat șase goluri fără să fi marcat vreunul.

dinamo - u clujDinamo și-a făcut norma de goluri, în partida de vineri seară, disputată pe Stadionul din Ștefan Cel Mare. Câinii au avut poftă de goluri și au dat cât pentru trei meciuri.

Dragoş Grigore a deschis scorul în minutul 29 din penalty. Un minut mai târziu, Mansaly Boubacar a mărit diferența la 2-0. Iar în minutul 45, același Dragoș Grigore a marcat un nou gol din penalty.

Srgian Luchin a făcut 4-0 pentru Dinamo prin golul marcat în minutul 57. Alex Curtean a marcat în minutul 69 golul cu numărul cinici, iar Dorin Rotariu a închis tabela la 6-0 prin golul marcat în minutul 85 în poarta celor de la U Cluj.

FC Braşov a învins in extremis de ACS Poli Timişoara cu scorul de 2-1 (1-0), vineri seara, pe teren propriu.

În timp ce Săgeata Năvodari a învins pe Viitorul Constanţa cu scorul de 3-1 (1-0), pe stadionul ”Farul” din Constanţa.