Cupa României:Dinamo-CFR Cluj 1-1

Dinamo București a remiazt aseară pe teren propriu cu CFR Cluj în prima manșă a semifinalelor Cupei României la fotbal, scor 1-1.

948-187715-gol10.000 de spectatori au asistat la meciul din Cupa României, usținut de Dinamo, pe teren propriu. Lucian Goian, a descgis scorul pentru Dinamo în minututl 10 cu un gol superb, însă la doar 10 minute clujenii au egalat prin golul marcat de Yssouf Kone. Șase minute mai târziu, în minutul 30,  Lucian Goian s-a lovit destul de rău după un duel cu propriul portar, Dolha și a fost nevoit să părăsească terenul de joc.   În urma acestui rezultat, CFR Cluj păstrează prima şansă de a accede în finală, returul semifinalei urmând a se juca pe teren propriu la Cluj.