CSMS Iași a ratat calificarea în turul 3 preliminar al Europa League

CSMS Iași își ia adio de la Europa League. Ieșenii au ratat joi seară, calificarea în turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal, după ce au fost învinși de Hajduk Split.

csms iasi europa leagueCSMS Iași a fost învinsă joi seară, cu scorul de 2-1 (1-1), pe stadionul Poljud din Split, în manșa a doua a turului doi preliminar al Europa League și părăsește competiția.

CSMS Iași a făcut un meci bun în Croația, dar a ratat calificarea după rezultatul de egalitate, 2-2, din Copou.

Fran Tudor a deschis scorul în minutul 22, iar Alexandru Ciucur a reușit egalarea patru minute mai târziu.

În ultimul minut de joc, Franck Ohandza  a marcat pentru 2-1 și a calificat echipa Hajduk Split în turul trei preliminar al Europa League.

CSMS Iași, la prima sa prezență în Europa League, a reprezentat onorabil România.

Partida s-a desfășurat pe stadionul Poljud în prezența a 20,000 de spectatori.

În manșa tur, CSMS Iași a terminat la egalitate partida cu croații, scor 2-2.