CSM București, victorie lejeră în Liga Campionilor în fața echipei RK Krim Mercator Ljubljana

Campioana Ligii Campionilor, CSM București a învins fără probleme, echipa RK Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 24-21 (14-9), sâmbătă, în deplasare, într-un meci din Grupa a 2-a principală a Ligii Campionilor.

csm bucuresti - finala ligii campionilorCSM București a început în forță meciul și s-a distanțat rapid la 5-0. Krim a reușit să marcheze primul gol abia în minutul 10.

Iar în minutul 11, echipa antrenată de Aurelian Roșca, conducea cu 11-4, cea mai mare diferență de scor din meci.

Campioana României a intrat la pauză cu scorul de 14-9 și a încheiat meciul cu scorul de 24-21.

În clasamentul Grupei a II-a Principală, înaintea partidei de duminică, dintre Team Esbjerg (Danemarca) și Gyori Audi ETO KC (Ungaria), pe primul loc se află Gyori Audi ETO KC, 8 puncte, urmată de Larvik, 7 puncte, FC Midtjylland, 6 puncte, RK Krim Mercator Ljubljana, 6 puncte, CSM București, 5 puncte, Team Esbjerg, 2 puncte.

Următorul meci pe care CSM București în va juca va fi pe 12 februarie, în Capitală, cu Team Esbjerg.