CSM București a defilat în sferturi cu Ferecvaros. Campioana României e la un pas de semifinale

Campioana României la handbal feminin a reușit o victorie zdrobitoare în sferturi de finală cu Ferecvaros și e la un pas de semifinale pentru al doilea an consecutiv.

oana maneaÎn faţa a peste 4.000 de spectatori, CSM Bucureşti s-a impus în faţa formaţiei maghiare Fernecvaros, în manşa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

CSM București s-a impus vineri seară în prima manșă a sfertului de finală cu scorul de 30-25 (17-15), în Sala Polivalentă ”Ioan Kunst-Ghermănescu” din Capitală.

Cu 10 goluri marcate, Isabelle Gullden a fost principala realizatoare a echipei noastre, în timp ce Carmen Martin a contribuit cu 7 reuşite la succesul obţinut de campioana Europei.

Returul cu echipa maghiară este programat în 15 aprilie, în capitala Ungariei. Însă CSM București are prima șansă la calificarea în semifinalele Ligii Campionilor.