CFR Cluj se menţine pe primul loc în Liga I

CFR Cluj a câştigat la Iaşi cu 2-0, mărindu-şi astfel distanţa în clasamentul Ligii I faţă de Dinamo care a remizat 0-0 la Târgu Jiu, cu Pandurii.

cfr-eventArdelenii au dominat clar partida cu Politahnica Iaşi, deşi au marcat primul gol abia în minutul 75. După o primă repriză în care echipa din Cluj a avut mai multe ocazii de a înscrie, iar Politahnica nici măcar un şut pe spre poartă, schimbările efectuate de antrenorul CFR-ului, Andrea Mandorlini, au fost decisive. Astfel introducerea lui Deac şi Nei a făcut diferenţa, cei doi conlucrând perfect la cele două goluri înscrise de Nei în minutele 75 şi 90+2. CFR Cluj a ajuns la cel de-al şaselea meci fără învrângere şi se află în fruntea clasamentului Ligii I, la 3 puncte de Steaua şi la 6 puncte de Dinamo, care a remizat în ultima partidă a etapei cu Pandurii, la Târgu Jiu.