Campioana CFR Cluj învinsă de FC Timișoara

Clujenii de la CFR, au pierdtul medicul disputat în compania echipei FC Timişoara, duminică, cu scorul de 3-2, în derbiul etapei a III-a a Ligii I.

timisoara-clujCampioana a deschis scorul prin croatul Bjelanovic (27), la prima sa reuşită în Liga I, în urma unei gafe a lui Laszlo Sepsi. Egalarea a fost reuşită de Curtean, cu un şut puternic, din vole, de la 12 metri, la colţ, după ce mingea fusese respinsă de apărarea oaspeţilor. Timişoara a trecut în avantaj graţie golului marcat de Axente în minutul 38. Bănăţenii s-au desprins după pauză, prin acelaşi Curtean, care a reuşit ”dubla” în min. 61. Emmanuel Kone a marcat şi el pentru CFR, în minutul 90+2, după o greşeală a lui Cisovsky.  Timişoara obţine prima victorie în campionat, iar CFR se află la primul eşec.