Bayern München în finala Champions League

Echipa germană, Bayern München s-a calificat pentru a opta oară  în finala Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins echipa franceză Lyon.

bayern-munichFrancezii de la Olympique Lion au fost bătuți nemțește la ei acasă de fotbaliștii echipei Bayern. După 1-0 în turul de la München, Bayern a defilat  pe “Stade Gerland”, în manșa retur a semifinalei Ligii Campionilor, cu Olympique Lyon. Toate golurile partidei au fost marcate de Olic, care a reușit deschiderea scorului în minutul 26, apoi a continuat sarabanda golurilor cu marcarea celui de-al doilea gol în minutul 67 și încheie magnific meciul cu un gol în minutul 87 venit dintr-o lovitură de cap după centrarea lui Lahm. Francezii își ling rănile după înfrângerea usturătoare în timp ce nemții visează deja la trofeul Champions League.