Bayern a învins-o pe Lyon cu 1-0

0 1

În turul celei de a doua semifinale a Ligii Campionilor, Bayern Munchen a învins formaţia franceză Olympique Lyon cu scorul 1-0.

Franck RiberyFormaţia germană a controlat în totalitate meciul disputat pe teren propriu şi nici măcar eliminarea din minutul 37 a mijlocaşului Franck Ribery nu a schimbat cursul jocului. Astfel, repriza a doua a început tot cu Bayern în atac, iar eliminarea lui Toulalan din minutul 54 le-a dat aripi nemţilor. Mijlocaşul francez a reuşit să primească două cartonaşe galbene în mai puţin de trei minute. Totuşi golul a fost marcat abia în minutul 70 printr-un şut din afara careului expediat de Robben.

Soarta acestei semifinale se va decide la Lyon, pe Stade Gerland, unde cele două formaţii se vor întâlni în 27 aprilie.